Utviklingen av LGs LTE-modem er et viktig skritt på veien mot å lage en kommersiell 4G-mobil, heter det fra produsenten. (Foto: LG Electronics)

Mobil vil klare 100 Mbit/s

§ return ElektronikknettImportHelper::emptyCheck('LG Electronics kan allerede nå presentere sin første mobil med LTE-modem (Long Term Evolution). Det skal gi hastigheter opp mot 100megabit pr sekund.','caption'); §

Denne artikkelen er 2 år eller eldre

I Europa satses det nå på turbo-3G (HSDPA) 
med hastigheter på opptil 7,2 Mbit/s, men den nye teknologien, som forventes å være på plass 
rundt 2010, leverer hastigheter på opptil 100 Mbit/s.

LG Electronics har utviklet sin første mobiltelefon med et innebygd LTE-modem. Modemet støtter i teorien 
hastigheter på opptil 100 Mbit/s. Utviklingen av modemet er et viktig skritt på veien mot å lage en kommersiell 
4G-mobil. I forrige uke demonstrerte LG teknologien og klarte hastigheter på opptil 60 Mbit/s.

LG er en av Ericssons viktigste plattformkunder. Samtidig har Ericsson også fått fram et eget modem, derfor blir LGs modemer en konkurrent i kampen om å få plass i fremtidige LTE-mobiler.

I følge Strategy Analytics forventes det et salg på 70 millioner LTE-mobiltelefoner i 2012, og 150 millioner året etter.

 

Powered by Labrador CMS