2000 må gå i Sony Ericsson

§ return ElektronikknettImportHelper::emptyCheck('Et nytt spareprogram ble varslet i forbindelse med presentasjon av resultater for første kvartal i dag. Det forventes at det kan koste2000 personer arbeidsplassen hos Sony Ericsson.','caption'); §

Publisert

Denne artikkelen er 2 år eller eldre

Første kvartal viste et resultat før skatt på minus 3,2 milliarder kroner. I resultatet er det inkludert restruktureringskostnader på 105 millioner kroner.

Analytikerne ventet -3,3 milliarder kroner og restruktureringskostnader på 158 millioner kroner, så resultatet var bedre enn forventet.

Sony Ericsson varsler likevel nok et spareprogram på 3,5 milliarder kroner. Det berører 2000 ansatte og vil koste 1,75 milliarder kroner å gjennomføre, skriver di.se.

Spareprogrammet gjennomføres til tross for at et tidligere spareprogram på 2,4 milliarder kroner er nådd og at andre tiltak for å spare 1,6 milliarder kroner skal være i mål ved årets slutt.

Powered by Labrador CMS