RFID opplevelsessenter
Europeiske bedrifter samarbeider om RFID-demonstrasjoner.
Denne artikkelen er 2 år eller eldre
ADT (tidligere Sensormatic) har slått seg sammen med noen av de største navnene innen implementering av Radio Frequency Identification (RFID) i Europa for å bidra til å skape en unik, levende demonstrasjon av hvordan man med avansert teknologi kan oppnå gjennomsiktighet i distribusjonsnettet.
Med sin lokalisering i Nederland, er RFID Experience Centre den eneste presentasjonen i sitt slag i Europa, ifølge ADT. Bak står Vanderlande Industries, som er en ledende leverandør av automatiserte løsninger for materiellhåndtering, konsulentfirmaet Capgemini og tyske SAP. ADT bidrar med RFID-lesere samt mellomvare som sitter i prosjektets hjerte. Philips, Hewlett Packard og Intel er også involvert i prosjektet.
Ifølge ADTs nordensjef Peter Borregaard smarbeider selskapet med noen av pionerene på RFID-logistikkløsninger i Europa. Vårt samarbeid med Vanderlande, Capgemini, SAP, Philips, Hewlett Packard og Intel viser et sterkt teamwork med noen av de best tenkelige partnerne med tanke på å hjelpe til å utvikle og implementere skreddersydde løsninger, sier han.
RFID har stått i fokus for intens interesse i Europa de seneste årene. Noen av de større organisasjonene, slik som retailkjedene Tesco og Metro, har etter hvert økt tempoet betraktelig i utrullingen av RFID-systemet. Det eksisterer imidlertid fortsatt usikkerhet i distribusjonsnettet om hvordan RFID fungerer i praksis for å levere økt produkttilgjengelighet, redusert svinn og forbedret kundeservice.
-Reelle demonstrasjoner, slik som denne, vil få folks øyne opp for det virkelige potensialet i RFID, sier Borregaard.
Besøkende på opplevelsessenteret vil finne et komplett, fungerende distribusjons senter med kryssomlasting der alle nøkkelpunkter er gjenskapt fra mottak av gods, via kryssomlasting ved hjelp av et automatisk sorteringssystem, til ordrekontroll og lasting. RFID-lesere er integrert med SAP-operativsystemene og sorteringsutstyret hos Vanderlande Industries.
Hvert produkt, hver kasse eller pall utstyrt med en RFID-etikett kan identifiseres individuelt og på avstand. På denne måten er produktene til enhver tid synlige i logistikkprosessen. Som et resultat forbedres effektiviteten i registrerings- og transaksjonsprosessene, og antall feilleveringer reduseres.
RFID Experience Centre åpnet 14. april i Veghel. I de kommende månedene vil grunnleggerne av prosjektet og deres støttespillere være vertskap for kunder fra sektorer som detaljhandel, farmasøytisk industri, logistikk og distribusjon.