Oppdatert: Starter på nytt
Svenske PCB Connect AB etablerer seg i Hønefoss med Svein-Erik Rambø som sjef. Alle tidligere ansatte blir med.
Denne artikkelen er 2 år eller eldre
Etter konkursen i Elprint AS, som kom overraskende den 1. juli og alle ansatte ved Oslo-kontoret ble oppsagt, ble det etter 14 dager tatt en beslutning om å etablere et norsk PCB Connect AS i de samme lokaler. Alle tidligere ansatte er med i det nye selskapet og driften kom i gang fra den 14. juli.
I det nye selskapet vil PCB Connect AB ha aksjemajoritet.
– Vi har i de to siste årene hatt et godt samarbeide med den svenske traderen og har levert både komplekse kort, flex-rigid og volumkort i Norge hvor kundene har vært svært godt fornøyd med kvalitet og pris. Valget var derfor enkelt når PCB Connect AB ønsket å etablere seg i Norge, sier Rambø. Alle etablerte kunder i PCB Connect AB i Norge vil i løpet av høsten derfor bli overført til det norske kontoret.
PCB Connect omsetter for ca. 125 mill og er etablert i Sverige, Finland og nå i Norge og også med en agent i Danmark. I tillegg er det etablert et kontor i Kina med en svensk leder, som kvalitetskontrollerer produksjonen og valg av produsenter.
– Det er også et ønske om å fortsette å samarbeide med et nytt Elprint, og det er derfor å håpe at bostyret finner nye eiere raskt. Det er allerede etablert en avtale om levering av både stenciler og prototyper, sier Rambø.
De som nå sitter i Hønefoss er Veronica Rambø, Bjørn Otto Berntsen, Audun Mathisen og Svein-Erik Rambø.