Kitron har utfordringer i Sverige
Kitrons datterselskap, Kitron AB i Karlskoga, Sverige, har noen utfordringer i første kvartal. Daglig leder har dessuten forlatt selskapet.
Denne artikkelen er 2 år eller eldre
Kitron AB står overfor driftsmessige utfordringer i første kvartal, heter det i en børsmelding fredag. Dette er knyttet til marginproblemer og overkapasitet.
Selskapet forventer et tap på om lag 15 millioner kroner for Karlskoga i første kvartal, hvorav 8,5 millioner kroner er avsetning for restruktureringskostnader. Det er satt i gang tiltak for å snu utviklingen i Kitron AB og det er ventet at resultatene vil bli bedre for resten av 2010.
I en ny melding bare noen minutter etterpå, heter det at Johannes Lind, daglig leder for Kitron Sverige, har besluttet å forlate Kitron med umiddelbar virkning. Jørgen Bredesen, konsernsjef i Kitron ASA, tar over rollen midlertidig.