Økning for Atmel

”Norske” AVR fremdeles stor drivkraft.

Publisert

Denne artikkelen er 2 år eller eldre

Atmels totale omsetning for 2. kvartal 2006 ble USD 464 mill. som er en sekvensiell økning på 6.3% over 1. kvartal 2006, og 12.3% økning over 2. kvartal 2005.

 

Salget i 2. kvartal 2006 av Atmels AVR mikrokontoller, som er produktet som har hovedsete i Trondheim (Atmel Norway AS), hadde en økning på hele 26% sammenlignet med 1. kvartal 2006.

 

- Vi er svært tilfreds med denne økningen, og dette er den største enkeltstående kvartalsvekst vi i Atmel Norway har opplevet siden oppstarten for snart 11 år siden. Den økte etterspørselsen kommer fra alle våre fokusområder innen komsumentelektronikk, sier adm. direktør Vegard Wollan.

 

Atmel Norway økte bemanningen med 30 nye medarbeidere i perioden 1.1 - 30.6 2006. Samlet er det nå 150 ansatte i Norge. - Vi forventer tilsvarende vekst i antall ansatte gjennom andre halvår, avslutter Wollan.

 

Powered by Labrador CMS