Ny Offshorekontrakt til Data Respons
Data Respons ASA har mottatt en kontrakt fra en viktig offshorekunde i Norge. Kontrakten har en totalramme på ni milloner kroner, og består av serieleveranser av innebygde dataløsninger som inngår i kundens produkter.
Denne artikkelen er 2 år eller eldre
Det er meget gode markedsforhold i Olje- og offshoremarkedet. Data Respons opplever stor pågang fra eksisterende og nye kunder, heter det i en melding fra selskapet.
Koker
- Det koker i dette markedet om dagen, sier adm.dir. Kenneth Ragnvaldsen. Det er spennende og passer perfekt for vårt konsept. Kundene har mer enn nok med sin kjerneteknologi og søker profesjonelle partnere som kan levere gode industrielle dataløsninger. Dermed blir kunden også mer effektiv og konkurransedyktig.
Lang levetid
Løsningen er en av mange som kombinerer standard produkter og kundetilpasset teknologi til en helhetlig dataplattform. Løsningen inngår i et av kundens viktigste produkter som forventes å leve i mange år fremover. Kontrakten dekker behovet for løsninger i 12 til 18 måneder. Fremtidig potensial er derfor betydelig, hevder selskapet.
De forventer høy aktivitet innen dette området i tiden fremover.