DNUs DAK-seminar i mars

Vårseminaret til Den Norske Utleggerforening (DNU) vil ha fokus på høyhastighetssignaler. Foreningen har et omfattende program over to dager, 19.-20. mars.

Denne artikkelen er 2 år eller eldre

Årets DAK-seminar, som arrangeres på Scandic Oslo Airport, 19.-20. mars, har fokus på høyhastighetssignaler. – Vi har satt av mye tid på informasjon om behandling, simulering og måling av dette, sier Per Verner Aase, leder i DNU, i invitasjonen til møtet.

Inge Lars Birkeli har arbeidet med dette over lang tid og de har lykkes i å få han til å dele sine erfaringer med DNU. DAK-leverandørene bygger opp rundt dette med informasjon om hva de kan tilby av støtteverktøy.

Innimellom er det plassert oppdateringer og «kjekt å vite» info fra andre i miljøet.

Mandag 19. mars slutter med årsmøte før det hele avrundes med middag.

Tirsdagen er brukerdag og verktøyleverandørene stiller på egne konferanserom. Nyheter har høy fokus, men også fordypning der det er behov, heter det. Leverandørpresentasjonene kjøres i parallelle sesjoner.

Her har brukere mulighet til å komme tett innpå leverandør og komme med innspill fra egne erfaringer. Et annet formål er å komme med en kritisk pekefinger. Uten tilbakemeldinger blir ikke verktøyene bedre.

Powered by Labrador CMS