
RFID-brikker i mønsterkortet
Europeisk prototypeleverandør demonstrerer integrasjon av RFID-brikker i mønsterkort.
Denne artikkelen er 2 år eller eldre
Prototypeprodusenten Beta LAYOUT melder at de vil demonstrere en ny tjeneste for integrasjon av RFID-brikker direkte i mønsterkortet, under Electronica 2012.
Selskapet hevder å ha utviklet en ny maskin som gjør det mulig å integrere RFID-brikker i mønsterkortet. Dette gjøres under de innledende produksjonstrinnene, slik at kortene blir identifiserbare og sporbare fra start av.
RFID-brikker opererer i UHF-båndet (860MHz til 960 MHz) og er omfattet av globale standarder som gjøre det mulig å bruke dem verden over.
Beta LAYOUT lanserer også et nytt onlineverktøy som konverterer IDF (Intermediate Data Format) til 3D. Dermed kan brukeren lage en 3D-modell av kretskortet, ut fra ethvert design med IDF-informasjon.
Mer om BETA Layout her.