Mentor kjøper programvareselskap

EDA-leverandøren Mentor Graphics Corp overtar israelske Valor Computerized Systems Ltd. for ca 82 millioner dollar i kontanter og aksjer.

Denne artikkelen er 2 år eller eldre

Avtalen, som skal godkjennes av styrene i begge selskaper, tilbyr Valors aksjonærer en kombinasjon av Mentor-aksjer og kontant – ca 4,60 dollar pr aksje, heter det fra selskapene.

Transaksjonen forventes å være sluttført i løpet av første kvartal 2010, selv om reguleringsmyndighetene må godkjenne den først, og Valor vil bli et heleid datterselskap av Mentor.

Valor leverer programvareløsninger for produktivitetsforbedring i forbindelse med produksjon av mønsterkort. Løsningene retter seg mot tre segmenter i markedet for mønsterkortproduksjon: Design av fysisk layout, produksjon av mønsterkortet og montering av komponenter på kortet.

Powered by Labrador CMS