Starter opp verdens største minnefabrikk
Samsung Electronics har startet opp sin nye Line-16 minnefabrikk i Hwaesong i Sør Korea. De melder samtidig at de nå har startet volumproduksjon av 20 nm DRAM.
Denne artikkelen er 2 år eller eldre
Byggingen av det 12 etasjer høye anlegget startet i mai 2010 og selskapet sier at Line-16 er industriens mest avanserte og største minnefabrikk, med et samlet areale på 198.000 kvadratmeter.
Denne måneden starter volumproduksjon av 20 nm klasse (fra 20 nm til 29 nm) NAND flash minnebrikker. Meningen er at de skal produsere over ti tusen 12 tommer skiver i måneden. I tillegg starter de volumproduksjon av markedets første dobbelt datarate (DDR3), 2 gigabit DRAM, også i 20 nm prosess. Kapasiteten skal økes i disse brikkene til 4 gigabit innen utgangen av 2011. Deretter, i løpet av neste år, skal de rulle ut 8GB, 16GB og 32GB DDR3 moduler.
Produksjon av NAND-brikker skal økes for å møte etterspørselen i markedet og de vil også starte produksjon av 10 nm klasse (10 nm til 19 nm) brikker neste år.