Atmel vurderer å selge ASIC-virksomheten

§ return ElektronikknettImportHelper::emptyCheck('Atmel ser på strategiske alternativer for sin ASIC-virksomhet og tilhørende produksjonsanlegg, inkludert et mulig salg. I følgeselskapet er dette et ytterligere skritt i deres endringsplan.','caption'); §

Denne artikkelen er 2 år eller eldre

Planene går i store trekk ut på å være et rent mikrokontrollerselskap, og forbedre kostnadsstrukturen.

Arbeidet med omstrukturering av selskapet har eksistert en stund, og hver sten er løftet, i følge ledelsen. ASIC-virksomheten er en av de siste stenene.

– Selv om vår ASIC-virksomhet er markedsledende i flere segmenter, er det ikke en kjernekomponent i vår langsiktige strategi som går ut på å bygget et selskap basert på mikrokontrollere, sier Steven Laub, adm. direktør i Atmel Corp.

ASIC-virksomheten har blant annet en 200mm skivefabrikk i Rousset, Frankrike og test og sammenstilling i East Kilbride, Skottland. Siste år omsatte denne delen for 416 millioner dollar.

 

Powered by Labrador CMS