Skiper 28 Gb/s FPGA

Altera har begynt å skipe ut verdens første FPGA-kretser med 28 Gb/s transceivere. Åpner for neste generasjon 100G systemer.

Denne artikkelen er 2 år eller eldre

Altera Corporation melder i dag at de har begynt å levere verdens første FPGA med 28 Gb/s transceivere. Komponentene i Stratix V GT-serien er så langt de raskeste FPGA-kretsene på markedet, og har vært etterlengtet i en industri som skriker på stadig mer nettverksbåndbredde.

Komponentene er produsert i 28 nm prosessteknologi (28HP) og støtter bakplan, optiske moduler og brikke-til-brikke applikasjoner  via fire 28-Gb/s transceivere, 32 full-duplex, 12,5-Gb/s transceivere, og opp til 4x72-bit DIMM DDR3 minnegrensesnitt som støtter 2133 Mb/s.

De 28-Gb/s transceiverne i Stratix V GT skal møte den såkalte CEI-28G spesifikasjonen, og skal bruke kun 200 mW per kanal. Sjekk denne videoen: "Sneak Peek: Industry`s First 28-Gbps FPGA".

Disse komponentene er optimalisert for bruk i nyeste generasjoner av 40G/100G (og mer) applikasjoner innen kommunikasjon, testutstyr og militære kommunikasjonssystemer.

Powered by Labrador CMS