Prevas og Kitron samarbeider
Det svenske produktutviklingsselskapet Prevas AB inngår strategisk samarbeid med Kitron ASA, for å dekke behovet fra kunder som vil ha komplette tjenester for utvikling og produksjon.
Denne artikkelen er 2 år eller eldre
Elektronikkbransjen står overfor mange nye utfordringer til marked og smarte produkter, og gjennom det nye samarbeidet mellom Prevas og Kitron skal kundene få støtte gjennom hele produktets verdikjede, inklusive produkt- og testutviklilng, industrialisering, innkjøp, produksjon, logistikk, ettermarked og videreutvikling.
Gjennom samarbeidet skal Prevas og Kitron også kunne bidra til å tenke på produktlivssyklusen helt fra starten, og gjennom å bruke et felles komponentinformasjonssystem (CIS) hjelpe til å standardisere og optimalisere produkter og kostnadsstrukturer.
- Vår oppgave er å bidra med løsninger som skaper vekst for våre kunder. Med vår lange erfaring innen elektronikkutviklingsprosjekter og samarbeidet med Kitron kan vi tilby et komplett spekter av produksjonstjenester. Dette er et meget spennende samarbeid, som gir gode fremtidsutsikter, sier forretningsutvikler Jacob Norrby hos Prevas.
- Samarbeidet styrker ytterligere både Prevas’ og Kitrons markedsledende posisjoner innen innvevde system, produktutvikling og produksjonstjenester for elektronikk (Electronic Manufacturing Services – EMS) i Norden, og danner en god plattform for videre utvikling utenfor Norden. De to selskapene utfyller hverandre i omfang, men har samme markedsfilosofi – og det vil skape merverdi for våre kunder, uttaler direktør Roger Hovland i Kitron ASA.