Nye mikrokontrollerverktøy

IAR Systems med oppdatert versjon av verktøy for Renesas M16C and R8C

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er 2 år eller eldre

I dag lanserer IAR Systems en ny versjon av sitt utviklingserktøy IAR Embedded Workbench for Renesas M16C og R8C.

Utviklere som arbeider med mikrokontrollere basert på disse kjernene kan nå blant annet dra nytte av en ny, brukervennlig editor og kildeleser, samt flere nye debuggingsmuligheter og integrasjon med versjonskontrollsystemet Subversion.



Teksteditoren som kommer med denne versjonen har brukervennlige funksjoner som auto-fullføring, parameterhint, kodefolding, blokkvalg, brakettilpasning, zoom og ord-/avsnittnavigering.



Av nye ting i debuggeren C-SPY kan nevnes muligheten for å spesifisere variabler som du vil samle datautvalg for. Du kan studere datautvalget enten i tabellformat i Data Sample vinduet eller som grafer i Sampled Graphs vinduet.

Det skal også være mulig å definere kundespesifiserte spesielle funksjonsregistre (SFR) med valgbare tilgangsstørrelser og -typer. Et nytt søkbart Call Graph vindu gjør det mulig å vise alle oppkall som er gjort til og fra en kildefil i det aktive prosjektet.

En skal også kunne evaluere makrouttyrkk og starte makroer fra et nytt Macro Quicklaunch vindu. 

I tillegg byr den nye versjon 3.60 av IAR Embedded Workbench for M16C og R8C på oppdatert komponentstøtte og et nytt lisenshåndteringssystem (LMS) som skal forenkle administrasjon av ulike lisenser, lisensaktivering samt støtte for virtuelle servere. 


Mer informasjon her.

Powered by Labrador CMS