Investeringsavgift forsinker bredbånd

Jørn Sperstad i Abelia mener bredbåndsutbyggingen forsinkes i påvente av at investeringsavgiften fases ut.

Publisert

Denne artikkelen er 2 år eller eldre

Utbyggingen av bredbånd forsinkes av investeringsavgiften, og NHO har dermed fått enda et argument for å fjerne avgiften så fort som mulig, kommer det frem i Aftenposten.

Investeringer i informasjons- og kommunikasjonsteknologi belastes etter dagens regelverk med 7 prosent investeringsavgift. Dette betyr en ekstrautgift på rundt 1 milliard kroner hvert år.

– Når bransjen nå blir klar over at den blir behandlet annerledes enn andre bransjer, vil flere prosjekter bli utsatt til den dagen investeringsavgiften fases ut, sier næringspolitisk leder i Abelia (NHOs nye organisasjon for IKT- og kunnskapsbedrifter) Jørn Sperstad til avisen.

Powered by Labrador CMS