Investerer i serverbrikke

Et nytt selskap, Smooth-Stone Inc, har fått 48 millioner dollar i kapital fra selskaper som ARM og Texas Instruments. Pengene skal brukes til å utvikle høyytelses, lavenergibrikker for servere.

Denne artikkelen er 2 år eller eldre

Det nye selskapet, med kontor i Austin Texas, sier at de med sine brikker kommer til å «forandre servermarkedet og hvordan datasentre bygges», i følge EETimes.

Selskapet ble etablert i 2008 og sier på sin nettside at de bringer ultra laveeffekt mobiltelefonteknologi til datasenteret.

Nå er det ennå ikke lansert noe produkt, men det er mest sannsynlig at den blir ARM-basert.

De som er med på å finansiere selskapet er blant andre ARM, ATIC, Battery Ventures, Flybridge Capital Partners, Highland Capital Partners og Texas Instruments. ATIC er et investeringsselskap etablert av myndighetene i Abu Dhabi, skriver avisen.

I tillegg skal staten Texas investere 250.000 dollar i selskapet.

– Vårt mål er å fjerne kraftforbruk som tema og bekymring i datasentre, sier adm. direktør i Smooth-Stone, Barry Evans i en uttalelse.

Powered by Labrador CMS