Ny amerikansk distributør for Nordic
Nordic VLSI har inngått samarbeid med Symmetry om distribusjon i Nord-Amerika.
Denne artikkelen er 2 år eller eldre
Symmetry Electronics Corp. er ifølge Nordic et selskap i vekst, med fokus på verdiøkende distribusjon av teknologiske produkter, løsninger og tjenester på det nordamerikanske markedet. Den strategiske samarbeidsavtalen gjør selskapet til den første nordamerikanske distributøren av Nordic VLSIs RF-komponenter for bruk i ISM/LPRD båndene, rettet mot markedene primært i USA og Mexico.
Nordic VLSI ASA spesialiserer seg på utvikling av mikrobrikker for bruk innen trådløs kommunikasjon. Selskapet har ledende produkter blant annet innen høyhastighets dataomformere og kortholds radiokommunikasjon. Selskapet tror nå på økt aktivitet på andre siden av Atlanteren.
Etter mer enn 20 år i denne bransjen er det første gang jeg har sett et så godt opplegg for en distribusjonssuksess, uttaler adm. direktør Svenn-Tore Larsen i Nordic VLSI. Etter evaluering av flere potensielle selskaper, pekte Symmetry seg ut som en perfekt partner, legger han til.
Vi var ute etter en RF-linje fra et selskap med klart fokus på dette området, og som vi kunne stole på i forhold til videre utvikling og verdensledende komponenter. Vi vurderte flere leverandører, men fant at ingen kunne konkurrere med Nordic i forhold til teknologi og støtte, kommenterer markedsdirektør J. Darren O'Donnell i Symmetry Electronics, som visstnok er regnet som en av de raskest voksende tekniske distributørene i regionen.