Lanserer nytt embedded-konsept
Arrow lanserer en mer tilpasset løsning for utviklere av innvevde systemer. Konseptet “Embedded Platform Concept (EPC)” rulles nå ut i Nord-Europa.
Denne artikkelen er 2 år eller eldre
I en melding fra distributøren heter det at dette er en «fleksibel, modulær løsning som skal hjelpe designere i Norden, Storbritannia og de Baltiske stater, og redusere utviklingskostnader og kostnader i forbindelse med innvevde (embedded) systemer.
EPC-programmet skal gå lenger enn konvensjonelle referansedesign og tradisjonelle startsett, ved at utviklerne kan kombinere forskjellig maskinvare, programvare og servicemoduler avhengig av sine behov.
Programmet bygger på maskinvaremoduler som inneholder halvleder-, passive-, elektromekaniske- og konnektorteknologier fra Arrows linjekort; programvare og intellektuell eiendom (IP)-blokker utviklet av Arrow og utvalgte partnerorganisasjoner; dedikerte tjenester inkludert design-inn og teknisk support, og tilgang til dokumentasjon, seminarer og workshop.
EPC-baserte applikasjoner kan bygges ved å kombinere et basiskort utstyrt med standard grensesnitt – for eksempel Ethernet, USB, UART og SD – og prosessormoduler, DC/DC-kort og andre relevante moduler. Disse strekker seg fra skjermadaptere og hukommelse til utvidelseskort for spesielle applikasjoner som LED-belysning, industriell feltbuss-tilkopling og trådløse funksjoner.
Blant halvlederleverandører som er engasjert i Arrows EPC-program er Analog Devices, Atmel, Fairchild Semiconductor, Freescale Semiconductor, Intel, International Rectifier, National Semiconductor, NXP, ON Semiconductor, STMicroelectronics, Texas Instruments og Toshiba. Bourns, EPCOS, Panasonic, Samtec og Tyco er blant PEMCO (Passive, Electromechanical, Connector)-leverandørene, mens EPC-løsningene er tilgjengelig med opsjoner for både Windows Embedded og Linux operativsystem.