Cedar overtar Marvell
Cedar Technologies overtar nå som ”manufacturers rep” for Marvell i alle de nordiske landene.
Denne artikkelen er 2 år eller eldre
– Vi har allerede representert Marvell i ca ett år i England med stor suksess, forteller Leif Thorset i Cedar. Som ”rep” er firmaet produsentens forlengede arm lokalt i det norske markedet, og har en rolle tilsvarende den et lokalt kontor for produsenten ville hatt.
Cedar vil imidlertid samarbeide nært med distributøren Avnet Memec.
Thorset ser frem til å jobbe med Marvell, og ser store synergier med deres Xilinx FPGAer og andre løsninger hos mange av sine største kunder. – Marvell er antagelig mest kjent i Norge som en ledende produsent av Ethernet PHY kretser og svitsjer, men er også en veldig stor produsent av ARM baserte prosessorer både for konsument og industrielle applikasjoner, sier Thorset.
– I tillegg bruker de i veldig stor grad ARM prosessorkjerner embedded i sine ASSP produkter. De har faktisk markedets største utviklingsavdeling fokusert på ARM arkitektur baserte løsninger, sier Thorset, som mener det er store vekstmuligheter her, spesielt i segmentet hvor ekstra ytelse kreves.
Marvell har i tillegg også en rekke spennende produkter innen andre segmenter som datalagring, digitalt kontrollerte kraftløsninger blant annet for LED lamper, løsninger for kommunikasjon over elektriske linjer med mer.