Demosett for belysning

Avnet Memec har lansert et demosett for styring av belysning over nettverk. Settet «Lighthouse» skal sørge for rask evaluering av systemet.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er 2 år eller eldre

Det nye demosettet «Lighthouse» er basert på en integrert LED belysningskontroller fra Renesas, sammen med teknologi for kommunikasjon over strømnettet fra Echelon.

Sammen skal dette gi en ideell plattform for rask evaluering av relevante kriteria for nettverkskontrollert belysning.

Typiske applikasjoner er innendørsbelysning, scenelys, butikkbelysning, nødlys og utendørs belysning.

Kortet består av en Renesas RL78/I1A mikrokontroller med LED-kontrollfunksjoner på brikken. Det innebærer blant annet at settet kan brukes som en referanseplattform for utvikling av RL78/I1A-systemer.

Powered by Labrador CMS