Blir fullverdig medlem i WPC

Würth Elektronik eiSos har blitt et fullverdig medlem i Wireless Power Consortium (WPC).

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er 2 år eller eldre

Produsenten av passive komponenter har deltatt i konsortiet i to år, men nå er det oppgradert til fullt medlemskap. Denne oppgraderingen betyr at de får anledning til å påvirke standardiseringsarbeidet mer direkte.

– Fullt medlemskap gjør oss i stand til å bringe våre kraftspesialster inn i standardiseringsprosessen. Og gjennom vårt tette samarbeid med halvlederprodusenter innenfor WPC, kan våre induktive spoler bli brukt i referansedesign, som for eksempel Qi-kompatible kraftstyringskomponenter, sier Oliver Opitz, leder for strategisk produktutvikling i Würth Elektronik.

– Vårt mål er å posisjonere oss i det trådløse kraftmarkedet, som har et stort vekstpotensiale, slik at vi bygge videre på å ligge foran konkurrentene, legger han til.

Powered by Labrador CMS