Nesten ingenting igjen av Nera. Ceragons aktiviteter i Norge minimeres.

Nera nærmest utradert

Ceragon Networks tar kraftige kostnadskutt. 60 mister jobben i Bergen.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er 2 år eller eldre

Det israelske selskapet Ceragon som overtok Nera, nå Network Norway legger ned mesteparten av virksomheten på Kokstad i Bergen. Det skriver Bergens Tidende i dag.

- Med dagens kostnadsstruktur blør vi penger. Vi kan ikke blø mer, sier Ceragons Yoel Knoll til BT.

I dag er det om lag 1530 ansatte på verdensbasis i Ceragon. Nå mister 200 jobben, hvorav altså 60 i Bergen.

Utviklingsaktiviteten i selskapet vil bli konsentrert til Romania og Israel. Avviklingen i Bergen skal være gjennomført innen april 2014, ifølge BT.

Imidlertid vil avdelingen Offshore Defence, med sine drøyt 30 ansatte i Bergen, ikke bli berørt av innstrammingen.

Etter det vi kjenner til, vil hele forsknings og utviklingsavdelingen i Bergen bli lagt ned. Tilbake står deler av salgsavdelingen, olje- og gass-avdelingen og teknisk støtte.

Nera Networks i Norge fikk i fjor et overskudd før skatt på 39,0 millioner kroner, av en omsetning på 778 millioner.

Les saken i BT.

Powered by Labrador CMS