Agilent kjøper igjen
Agilent Technologies har inngått avtale om å kjøpe Adaptif Photonics GmbH.
Denne artikkelen er 2 år eller eldre
Adaptif Photonics GmbH er lokalisert i Hamburg, Tyskland, og fokuserer på utvikling og produksjon av teknologi for avansert polariseringsanalyse og -kontroll for test av optiske komponenter og systemer innen telekommunikasjon-, sensor- og laserområdene.
De har ifølge Agilent plassert seg som en velkjent aktør av testinstrumentering innen polariseringsanalyse. Agilents intensjoner er å forene teknologiene og kunnskapene for å levere et fullt spekter av testutstyr som gir innsikt i ytelsen til optiske komponenter og høyhastighets optiske nettverksprodukter.
Dette er et av flere skritt Agilent gjør for å styrke og utvide sitt produktspekter innen de ovennevnte områdene, heter det i en pressemelding fra selskapet.
Adaptif ser på sin side muligheten for å sette økt fokus og innsats på utviklingssiden.