Presenterer ny logo
Alcatel-Lucent har presentert logoen til verdens største leverandør av kommunikasjonsløsninger.
Denne artikkelen er 2 år eller eldre
Det kombinerte navnet Alcatel-Lucent gjør det mulig for oss å dra nytte av den store verdien begge selskapenes varemerke har hatt, sier Serge Tchuruk, som er styreformann i Alcatel-Lucent. - Dessuten kan det kombinerte navnet Alcatel-Lucent signalisere en kombinasjon av kontinuitet og dynamikk til kundene våre.
Den nye logoen er inspirert av et uendelighets-tegn, hvor det finnes en A og en L. Profilfarven i den nye logoen er lilla - en litt frekk farge, som skal symbolisere ambisjon og samtidig assosiere til kreativitet, visdom og verdighet, får vi opplyst.
Vår nye logo representerer de uendelig mulighetene som fremtiden byr på samt vår ambisjon om å være en sterk samarbeidspartner for våre kunder verden over, sier Patricia Russo, CEO i Alcatel-Lucent.