
Feirer jubileum med ny versjon
(Austin, TX) Når National Instruments åpner dørene for NI Week i hjembyen Austin, USA, i dag tirsdag, lanserer de samtidig en ny versjon av LabView, LabView 2011. Dette skjer også 25 år etter at det grafiske systemutviklingsverktøyet så dagens lys for første gang.
Denne artikkelen er 2 år eller eldre
Den nye versjonen har blant annet nye ingeniørspesifikke biblioteker og muligheten til å kommunisere med nesten alle typer utstyr og målapplikasjoner. Det gjelder også en ny CompactRIO som lanseres i dag i flerkjerneversjon og NI PXIe-5665, som inngår i en nylig lansert serie av RF vektorsignal-analysatorer – der den nye modellen kommer i en 14GHz-versjon.
LabView 2011 støtter også programmer som bygger på Microsoft .NET i tillegg til en rekke andre egenskaper som er lagt til basert på tilbakemelding fra brukerne.
Av de nye funsksjonene finner vi det de kaller «Silver» palett med kontroller og indikatorer for bedre og mer moderne brukergrensesnitt; gjenbruk av kode som støtter .NET, .m-strukturer og en ny Xilinx-IP for modulen LabView FPGA; Opp til fem ganger raskere opplasting, redigering og kompilering av FPGA-kode; Programmér og distribuer eksekverbar kode til målapplikasjoner; en ny kommunikasjons-API (application programming interface) gjør at man kan spre asynkrone tråder for å lage multitrådsapplikasjoner raskere.
Det blir mer i Elektronikk nr 7/8 fra NI Week, og blir det tid (programmet er tett) skal vi få ut mer på nett også.