Flytt Windows-applikasjoner til andre OS
Mapusofts nye OS Changer gjør det mulig å porte Windows-applikasjoner til andre operativsystemer.
Denne artikkelen er 2 år eller eldre
MapuSoft Technologies melder at deres OS Changer nå omfatter et Windows-porteringssett som skal forenkle porting av eksisterende Windows- og WinCE-applikasjoner til en rekke ulike operativsystemer, inkludert VxWorks 5x & 6x, Linux 2.4 & 2.6/RT Linux, LynxOS, Solaris, Unix, eCOS, Windows XP/Vista/CE/Mobile, Nucleus, ThreadX, MQX, QNX, T-Kernel, uITRON, Android, NetBSD og uCOS. MapuSofts
Windows Porting Kit støtter et stort utvalg av Win32 API-sett.
– Med Win32 Windows grensesnittet kan utviklerne gjøre gjenbruk av deres Windows- og WinCE applikasjoner på ulike operativsystem, uten å måtte gjennomgå en kostbar og tidkrevende manuell omskrivingsprosess. i tillegg kan de fortsette utvikling av nye applikasjoner innen det kjente Win32 API, og nyttiggjøre seg sin kunnskap innen Windows OS, men bruke andre operativsystemer, sier Raj Johnson, President og CEO i
Mapusoft Technologies.
OS Changer Porting Kit innehholder grensesnitt for å porte kode fra ett operativsystem til et annet. I tillegg til Win32, er det tilgjengelig grensesnitt for å porte fra VxWorks, UNIX/POSIX/Linux, uITRON, Nucleus og pSOS, til en rekke andre OS.
OS Abstractor Development Kit har grensesnitt for ny kodeutvikling. Disse omfatter det nylig tilgjengelige Win32 grensesnittet, så vel som MapuSofts Cross-OS, POSIX, VxWorks, uITRON, Nucleus og pSOS grensesnitt. Koden som skrives i OS Abstractor kjører på mange operativsystemer, slik at applikasjonene er beskyttet mot endringer i det underliggende OS.
MapuSoft tilbyr også verktøy for programmeringsspråket Ada. Ada-C/C++
Changer konverterer automatisk Ada kode to C/C++. Den resulterende C/C++
programvaren kan integreres med OS Abstractor for å ivareta portabilitet over et stort spekter av OS-plattformer, opplyser selskapet.
Gratis evalueringsversjoner kan lastes ned fra Mapusofts nettsider.