Seminar:

KI møter logistikk
Rutronik og COMI arrangerer «AI Vision Day» 30. september i Eisingen.
På grunn av den store interressen i etterkant av den vellykkede første AI Vision Day som ble arrangert av Rutronik Elektronische Bauelemente GmbH og deres AI-partner COMI i februar 2025, vil en ny utgave bli avholdt 30. september.
Fokuset vil være på innovative, KI-støttede logistikkløsninger. Deltakerne vil få eksklusiv innsikt i bruken av intelligent kamerateknologi på virkelige arbeidsstasjoner i Rutroniks varemottak på deres største logistikksenter i Eisingen, nær Pforzheim.
Armin Bär, administrerende direktør i COMI, og Fabian Plentz, driftsdirektør i Rutronik, vil stå for velkomst og introduksjon. Deretter vil det bli demonstrasjoner av AI Vision Document Reader og AI Vision Label Reader. Dokumentleseren automatiserer innhenting av leveringssedler, og etikettleseren bruker KI til å detektere produktetiketter. Demonstrasjonene vil finne sted på de tilsvarende arbeidsstasjonene i Rutroniks logistikksenter i Eisingen. Christian Krebs, leder for prosjekt- og prosessledelse hos Rutronik, og COMI-ekspertene Markus Förste, CTO og leder for KI, og Florian Buk, AI-prosjektleder og maskinlæringsingeniør, vil veilede gjennom demonstrasjonene. Programmet avsluttes med en omvisning i logistikksenteret, en spørsmål og svar-sesjon og et samvær med lunsj.
Informasjon og påmelding: https://www.lyyti.fi/reg/AI_Vision_Day_2025_Volume_2