Würth med i konsortium for trådløs lading
Würth Elektronik går inn i Wireless Power Consortium som arbeider for standardisering av trådløse ladere.
Denne artikkelen er 2 år eller eldre
Würth Elektronik sier i en pressemelding at de holder på med å utvikle spesialomformere og lagrings-”choke” som kan brukes både på primær- og sekundærsiden. I følge selskapet er de én av to produsenter som har komponenter for begge sider i henholdt til standarden.
Det er ventet at trådløs lading, gjennom induksjon, vil ta av om kort tid. Blant annet var det ventet at Samsungs nye smarttelefon, Galaxy S III, ville bli levert med trådløs lader. Nå er selve laderen riktignok utsatt i i hvertfall fire måneder.
Wireless Power Consortium (WPC) har fremskaffet Qi-standarden for å kunne lage kompatible trådløse ladestasjoner.
Men så ble det kjent i går at selskaper som Samsung, Qualcomm og Powermat Technologies har etablert en konkurrerende allianse, Alliance for Wireless Power (A4WP). Vi får se hvilken betydning dette får for utbredelsen av USB-løs lading av mobiltelefoner og annet elektronisk utstyr.