Easee:

Joris Hupperets er ansatt som kommersiell direktør i Easee, med ansvar for selskapets kommersielle strategi og vekst i Europa.

Ansetter kommersiell direktør

Easee har ansatt Joris Hupperets som Chief Commercial Officer. Han får ansvar for selskapets samlede kommersielle utvikling og skal bidra til å styrke vekst og posisjon i det europeiske markedet.

Easee har ansatt Joris Hupperets som ny Chief Commercial Officer. Hupperets får ansvar for selskapets kommersielle strategi, salgs- og markedsarbeid, samt videreutvikling av partnerskap i Europa.

Hupperets har over 20 års erfaring innen energitjenester og elbillading, blant annet fra ledende stillinger i Last Mile Solutions, EVBox og Vattenfall. Han har bred erfaring med å bygge opp og skalere virksomheter i europeiske markeder.

Anthony Fernandez, CEO i Easee, sier at ansettelsen skal bidra til å realisere selskapets ambisjoner i Europa.

– Vi styrker nå vår kommersielle kapasitet for å møte utviklingen i markedet og realisere våre ambisjoner i Europa, sier Anthony Fernandez, CEO i Easee. Joris har inngående forståelse for bransjen og dokumentert erfaring med kommersiell skalering. Det vil være en viktig ressurs for Easee fremover.

Som CCO får Hupperets en sentral rolle i selskapets videre utvikling, med ansvar for å styrke samarbeid med distributører, installatører og andre partnere, samt sikre at Easee står godt posisjonert i et marked som er i rask endring.

– Easee har et sterkt utgangspunkt og produkter som er godt etablert i markedet, sier Joris Hupperets. Jeg ser frem til å bidra til å videreutvikle det kommersielle arbeidet og bygge videre på relasjoner og løsninger som gjør oss relevante for kunder og partnere i hele Europa.

Ansettelsen er et ledd i Easees arbeid med å styrke sin ledergruppe og posisjonere selskapet for videre vekst i et marked som blir stadig mer modent og konkurranseutsatt.

Powered by Labrador CMS