Nytt batteriseminar

Hans H. Schive AS arrangerer i år som i fjor et heldags batteriseminar i samarbeid med Shmuel De-Leon Energy Ltd. i august. Med seg har de også OMNI-partner WPC og OXIS Energy.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er 2 år eller eldre

Foredragsholder er Shmuel De-Leon, en ledende ekspert innenfor batterier og energikilder. Han har 25 års erfaring innenfor produktutvikling og kvalitetssikring av kraftelektronikk, batteriløsninger og energilagring og benyttes i dag mye som rådgiver både i Europa og i USA (bl.a. NASA), heter det i invitasjonen som går ut i disse dager.

Tema i år er batterier for subsea og industrielle applikasjoner, smartbatterier, batteridesign og sikkerhet.

I tillegg vil representanter fra OXIS Energy i Oxford gi en presentasjon og oppdatering rundt sin oppladbare Lithium Svovel (Li-S) teknologi, og Wireless Power & Communication AS i Kristiansand vil presentere sin trådløse teknologi optimalisert for overføring av store mengder energi og data.

Seminaret arrangeres torsdag 27. august 2015 på Scandic Hotell Asker.

Mer info: schive.no

Powered by Labrador CMS