Slutt på ”konkurransevridende” miljøtoll

Toll- og avgiftsdirektoratet (TAD) har drevet forskjellsbehandling når kun et fåtall returselskaper har fått avtale om innkreving av miljøgebyr over tollnotaen, mener aktører i bransjen.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er 2 år eller eldre

Mens TAD har hatt slike avtaler med enkelte bedrifter, er andre returselskaper ikke blitt gitt anledning til å inngå lignende ordninger.

Etter manges mening har denne praksisen vært konkurransevridende, i tillegg til at importører i mange tilfeller har betalt dobbelt miljøavgift:

– Urimeligheten i at noen får innkrevd et privat miljøgebyr gjennom en offentlig instans - og andre ikke, er noe vi har opplevd som både konkurransevridende og konkurransehemmende. I et marked preget av sterk konkurranse, har det vært svært vanskelig å få importører/produsenter til å velge andre aktører enn dem TAD har hatt samarbeid med, sier Stig Ervik, direktør i Elretur AS.

Stig Ervik, Elretur AS.

Når importører har søkt informasjon om importregler på TADs hjemmesider har de kun fått informasjon om de aktørene TAD har hatt avtaler med. I tillegg har enkelte importører valgt TADs avtalepartnere fordi det ble oppfattet som enkelt å få miljøavgiften på samme faktura som toll, heter det i en pressemelding fra Elretur.

Som om ikke det var nok, har noen også blitt avkrevd dobbel betaling: Importører er blitt fakturert for miljøgebyr fra TADs avtalepartnere på tollnotaen selv om importøren har vært medlem av og betalt avgift til et annet returselskap, som ikke har hatt avtale med TAD. Noe som naturlig nok har skapt mye merarbeid.

– Store importører av EE-produkter har faktisk ikke vært klar over at de betaler miljøgebyrer til et returselskap - eller har sågar hevdet at de er med i et returselskap - men ikke har noen kostnader på dette. Dermed kommer den viktigste årsak til at opphøret av denne offentlige innkreving av private tjenester er så viktig, uttaler Ervik.

Toll- og avgiftsdirektoratet har nå sagt opp sine avtaler med returselskapene som har fått sine miljøgebyrer innkrevd over tollnotaen. Det vil si at TAD kuttes som mellomledd, og alle returselskapene vil selv fakturere sine medlemmer, noe Ervik sier seg svært fornøyd med.

Powered by Labrador CMS