
Telia overtar Phonero
Telia Company har inngått avtale med Phonero om kjøp av selskapet. Hensikten er å gi større konkurranse i bedriftsmarkedet.
Denne artikkelen er 2 år eller eldre
– Kjøpet vil styrke Telias posisjon, og vi vil for alvor bli en slagkraftig utfordrer til Telenor også i bedriftsmarkedet. Det er godt nytt for alle norske bedrifter og virksomheter, sier Abraham Foss, administrerende direktør i Telia Norge.
– Vi er imponert over det Phonero har fått til i bedriftsmarkedet, både inn mot private og offentlige virksomheter. De har vokst i flere år, og jeg er overbevist om at vi har utfyllende kompetanse og mange komplementære løsninger som vil bidra til å skape merverdi for alle norske virksomheter på deres digitaliseringsreise, fortsetter Foss.

Siden starten i 2008 har Phonero bygget en sterk merkevare og tatt betydelig markedsandeler de senere år.
– I over åtte år har Phonero vært en utfordrer i bedriftsmarkedet, og vi har opparbeidet oss en posisjon som vi kan være stolte av. Det skal vi fortsette å bygge videre på, nå som en del av nettverksoperatøren Telia i Norge. Jeg gleder meg til reisen videre, og jeg er sikker på at dette vil bli en god løsning for alle våre kunder og ansatte, sier Thore Berthelsen, administrerende direktør i Phonero.
Det sammenslåtte selskapet vil få en markedsandel i det norske bedriftsmarkedet for mobilkommunikasjon på om lag 27 prosent målt i omsetning første halvår 2016. Til sammenligning er Telenor sin markedsandel 66,9 prosent.
Transaksjonen er betinget av Konkurransetilsynets aksept og forventes ferdigbehandlet i løpet av første kvartal 2017.