Multiprotokoll for IoT

Embedded World: Silicon Labs lanserer en ny trådløs SoC-portefølje med multiprotokoller spesielt rettet mot Tingenes Internett.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er 2 år eller eldre

Som vi har sett tidligere, det er gjelder å sikre at utstyret faktisk kan koble seg til forskjellige plattformer, siden det ikke finnes noen standard «alle» er enige om ennå. Silicon Labs lanserer en protefølje av systembrikker (SoC) i Wireless Gecko-serien som skal gjøre det enklere å koble seg opp – avhengig av applikasjon.

Brikkene er utstyrt med en ARM Cortex M4 kjerne, Geckos energivennlige teknologi, en 2,4 GHz radio med en utgangseffekt på opp til 19,5 dBm samt maskinvarekryptering.

Protokoller som støttes av den nye porteføljen er ZigBee, Thread, Bluetooth Smart og proprietære protokoller. For utvikling leveres Simplicity Studio.

Porteføljen er delt opp i tre familier: Blue Gecko for Bluetooth Smart, Mighty Gecko med ZigBee og Thread for meshnettverk og Flex Gecko med forskjellige proprietære protokoller og valg.

Powered by Labrador CMS