På jakt etter Maxim

Både Texas Instruments og Analog Devices har bestemt seg for å prøve å kjøpe Maxim Integrated Products, i følge en rapport fra Bloomberg.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er 2 år eller eldre

Bloomberg viser til en anonym kilde, skriver eetimes.com. Det sies også at ingen av de potensielle budgiverne har blitt enig om en pris på Maxim, som er ute etter et stort beløp.

Bakgrunnen er at Maxim, som leverer analoge- og mikset signalbrikker, arrangerte en strategisk gjennomgang av selskapet sammen med en bank i oktober i fjor. Da ble de kontaktet av Analog Devices. En uke senere kom Texas Instruments inn på banen.

Maxim arbeider fortsatt med sine strategiske planer sammen med Goldman Sachs Group. Utfallet kan bli enten salg av selskapet, eller at Maxim selv kjøper et mindre selskap.

Uansett, igjen er det konsolideringer i halvlederindustrien som vi ikke har sett det siste av. Følg med...

Powered by Labrador CMS