
Flere oppkjøp: IDT kjøper ZMDI
Den amerikanske leverandøren av mikset signalkretser, Integrated Device Technology (IDT), kjøper det tyske halvlederselskapet ZMDI for 310 millioner dollar.
Denne artikkelen er 2 år eller eldre
Det er ikke blant de største kjøpene vi har sett i det siste, men for IDT betyr det at de styrker sin posisjon i bil- og industrisektoren.
De har samarbeidet før: I sommer inngikk selskapene et langsiktig samarbeid om å utvikle energieffektive krafstyringsløsninger. For IDT betød avtalen at de kan nå nye markeder ved hjelp av ZMDIs (Zentrum Mikroelektronik Dresden) arkitekturer for høye strømmer og effekter.
Nå har IDT tatt neste skritt, ved å kjøpe selskapet for 310 millioner dollar, for å få en bedre posisjon gjennom ZMDIs programmerbare kraftkretser og kretser for timing og signaltrimming. I følge IDT er det blant annet hensikten å gå inn på områdene trådløs lading og effekthåndtering.
Kjøpet er godkjent av styrene i begge selskaper og ventes å være sluttført før året er omme.