
Enklere design av maskinsyn
Polarisert kameramodul med programvareutviklingssett (SDK) skal kunne forenkle utvikling av maskinsynapplikasjoner.
Denne artikkelen er 2 år eller eldre
Sony Europe’s Image Sensing Solutions' XCG-CP510, det første i en ny kategori av plariserte maskinsynkamera, er nå tilgjengelig i volumkvanta.
Modulen skal være industriens første polariserte kamera som kommer med et programvareutviklingssett, som også inkluderer et utvalg av referanseapplikasjoner.

Ifølge sony Europe vil dette kunne kutte utviklingstid og –kostnader betraktelig for systemintagratorer som lager applikasjoner med bruk av polariserte moduler.
XCG-CP510, og den nye kategorien, er basert på Sonys nyutviklede IMX250MZR global lukker CMOS sensor, som benytter monokrome firedoble polariserte filtre til å fange polarisert lys i fire plan.
For å hente ut det best mulige bildet fra sensoren, er designet av XCG-CP510 modulen optimalisert av selskapets industrikameradesignere, og gir 5.1 MP polariserte sort-/hvittbilder med 23 fps (rammer i sekundet, overført via et GigE grensesnitt.
Brukerscenarier som kan dra nytte av den nye kamerakategorien inkluderer stressinspeksjon, kontrastforbedring, ripedeteksjon og objektdeteksjon./fjerning/-forbedring, alt fra én bildeinnhenting. Sony retter seg mot et bredt spekter av produksjonsapplikasjoner – fra glassinspeksjon til elektronikk – så vel som transport- og sikkerhetssektorene.